Pewność i zaufanie - bezpieczne kosmetyki dla Mam

DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO

Patrząc na listę składników zawartych w naszych bezpiecznych  kosmetykach dla mam można od razu zauważyć, że naszą pasją jest tworzenie najbardziej efektywnych produktów na świecie. Nasze klientki często mówią: „To jest marka, która spełnia swoje obietnice – to marka, która naprawdę działa. ”Troszczymy się o to, co znajduje się w naszych produktach tak samo jak o to, czego w nich nie chcemy.

Nie testujemy na zwierzętach

Tak się składa, że wiele osób (tak, ludzi!) zgłasza się do nas dobrowolnie do testowania każdego nowego produktu – to się nazywa zaufanie! Chcemy opowiedzieć Tobie dlaczego nie używamy pewnych składników do produkcji naszych produktów. Jest dużo siejących strach informacji w internecie, czasem ciężko jest odróżnić co jest faktem, a co nie i dlaczego pewne substancje zawarte w kosmetykach nie są dla Ciebie dobre. Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą Tobie zrozumieć tą kwestię, jak również zapewnić Cię, że większość współczesnych kosmetyków  dla mam  jest bezpieczna.

Co to są PEG’i i glikole?

Trzy najczęściej używane składniki z grupy glikoli to: glikol propylenowy, glikolbutylenowy oraz glikol polietylenowy (PEG). Z tych trzech najbardziej trzeba unikać glikolu propylenowego oraz glikolu polietylenowego. Dużo się mówi o tym, że tych substancji używa się jako bazę do płynów chłodniczych, tak naprawdę do tego używa się tylko glikolu etylowanego, którego nie znajdziesz w kosmetykach. Glikole występują w postaci molekuł o zróżnicowanej wielkości i stąd bierze się numer po symbolu PEG na liście składników, np. PEG-100, PEG-9. Im mniejsza liczba, tym mniejsza waga molekuł i tym łatwiejsza penetracja skóry. To właśnie na tą moc penetracji powinnaś zwracać uwagę przy glikolach, szczególnie jeśli dany kosmetyk zawiera inne niepożądane substancje szkodliwe.

Dlaczego w ogóle używa się glikoli do produkcji kosmetyków?

PEG’i/glikole są substancjami ułatwiającymi mieszanie różnych składników dla otrzymania pożądanej konsystencji produktu. Dają wrażenie, że krem ma gęstą, śmietankową konsystencję i jest produktem luksusowym. Jest o wiele trudniej stworzyć krem o pięknej, jedwabistej konsystencji bez użycia glikoli. Obecnie coraz większa liczba producentów podejmuje się tego wyzwania. Wierzymy, że jesteśmy jedną z pierwszych marek, które zaczęły wykluczać glikole z produkcji bezpiecznych kosmetyków dla mam. To nie jest łatwe, biorąc pod uwagę ilość wspaniałych składników, które zawieramy w naszych produktach. Czujemy jednak, że to jest właściwa i jedyna dla nas droga. Mamy trzy produkty w naszej linii Mio i Mama Mio, które zawierają minimalną dawkę glikolu butylenowego (uważany za najbezpieczniejszy z rodziny glikoli). Powodem dla którego zdecydowaliśmy się na włączenie tej substancji jest to, że stanowi ona bazę nośnikową naszych dwóch niesamowitych składników: Adipoless oraz Matrixyl 3000. Pragnęliśmy użyć tych składników w minimalnych ilościach w kilku formułach po to, aby produkowane przez  Nas bezpieczne kosmetyki dla mam przynosiły także obiecany efekt. Dwa wspomniane składniki są na tą chwilę dostępne tylko w zawiesinie zawierającej niewielką ilość glikolubutylenowego. Produkty o których mowa to Shrink To Fit i Get Waisted (obydwa zawierają niesamowitego pogromcę tłuszczu: Adipoless) oraz Goodbye StretchMarks (zawiera pełen peptydów Matrixyl 3000, którego używa się do produkcji luksusowych kremów pod oczy). Zawartość glikolu butylenowego to mniej niż 0.1% na cały produkt. Tak, to bardzo mało, ale wierzymy w uczciwość. Zdecydowaliśmy się na 0.1% w całej formule, aby dać Tobie 100% efektywności.

Co to jest SLS?

SLS (laurylosiarczan sodu) oraz SLES (etoksylowany siarczan sodu) można znaleźć w wielu produktach codziennego użytku: płyn do mycia twarzy, płyn do mycia samochodu, pasta do zębów, środek do czyszczenia dywanów. To podrażniające substancje, których bardzo się nadużywa w przemyśle chemicznym, ponieważ gdy widzimy, że produkt się pieni, myślimy od razu, że dobrze czyści. W rzeczywistości gęsta piana wcale nie równa się czystości, oznacza ona, że produkt, którego używasz, prawdopodobnie zawiera substancje szkodliwe dla Twojej skóry. Lepszy efekt myjący uzyskasz, gdy będziesz używać delikatniejszych, bardziej przyjaznych Twojej ochronnej powłoce skóry substancji. Nasze bezpieczne kosmetyki dla mam- żel pod prysznic czy żel do mycia twarzy zawierają substancje czyszczące z orzecha kokosowego dzięki czemu są niesłychanie delikatne i bardzo efektywne. To oznacza, że produkty Mio i Mama są kosmetykami bezpiecznymi dla mam nie podrażniającymi skóry, sprawiąjącymi, że skóra jest głęboko oczyszczona, nawilżona i zadowolona!

Olej mineralny – dlaczego mówimy mu: nie?

Olej mineralny powstaje z przeróbki ropy naftowej. Ma duże molekuły, które nie są w stanie penetrować powierzchni skóry, dlatego działa jak niewchłanialna, nieprzenikalna tłusta warstwa. Ta warstwa ma chronić skórę przed utratą wilgoci. Brzmi dobrze? Nie. Olej mineralny tworzy ‚maskę’ na powierzchni skóry, przez co nie może ona oddychać. Na początku skóra może wydawać się bardziej gładka, jednak w rzeczywistości jest, 'duszona’ wraz z bakteriamini potem, które zostały zatrzymane między warstwą skóry a olejem. Olej mineralny często doprowadza do pogorszenia się takich chorób skórnych jak egzema czy łuszczyca. Skutkiem używania produktów z zawartością oleju mineralnego jest swego rodzaju 'uzależnienie się’ skóry od tego produktu, ponieważ doprowadza skórę do wysuszenia przez co potrzebuje ona więcej nawilżenia - więcej kremu. Zalecamy, abyś unikała produktów, które na liście składników zawierają olej mineralny czyli: Paraffinum Liquidium lub Petrolatum Liquidium.

Mio i Mama Mio nie zawierają również:

ksenoestrogenów - to związki chemiczne, które wykazują zdolność interakcjiz układem hormonalnym, przez co mają zdolność zaburzania gospodarki hormonalnej człowieka parabenów - estry kwasu p-hydroksybenzoesowego o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym; stosowane jako środki konserwujące leków i kosmetyków; mogą być przyczyną wielu uczuleń ftalanów- sole i estry kwasu ftalowego, są m.in. stosowane do produkcji żywic ftalanowo-glicerynowych, które stanowią bazę dla lakierów i farb ftalowych, klejów oraz niektórych laminatów